Jakie są tryby inwentaryzacji? Czym się wyróżniają?

Tryby inwentaryzacji to duża korzyść dla każdego, kto wykonuje w swojej firmie spis z natury. Dzięki temu zróżnicowaniu z łatwością możesz przeprowadzić inwentaryzację zgodnie ze swoimi potrzebami i wiedzą o firmowym majątku. Poznaj tryby inwentaryzacji w naszym programie.

Jakie są tryby spisu z natury w Szybkiej Inwentaryzacji?

W systemie Szybka inwentaryzacja wyróżnić można trzy tryby inwentaryzacji:

  1. inwentaryzacja bez podpowiedzi
  2. inwentaryzacja z podpowiedzią
  3. inwentaryzacja z weryfikacją lokalizacji
1

Tryb 1: Inwentaryzacja bez podpowiedzi

To najprostszy tryb inwentaryzacji, w którym program nie ingeruje w działania użytkownika. Słowem – wszystko to, co zostanie zeskanowane w czasie trwania spisu z natury zostanie zapisane w bazie czyli wchodzi automatycznie do spisu z natury.

2

Tryb 2: Inwentaryzacja z podpowiedzią

Podczas tego spisu z natury osoba wykonująca inwentaryzację otrzymuje informację o tym, jakie pozycje powinny znajdować się w pomieszczeniu, w którym aktualnie się znajduje. Po wykonaniu spisu z natury w programie znajduje zweryfikowaną listę, na której wyraźnie zaznaczono pozycje, które znajdują się w tej lokalizacji. Dzięki temu może o wiele szybciej poprawiać nieścisłości w inwentaryzacji.

3

Tryb 3: Inwentaryzacja z weryfikacją lokalizacji

Taki tryb inwentaryzacji sprawdza się wszędzie tam, gdzie jest wiele pomieszczeń i środków do inwentaryzacji. Program na kolektorze danych na bieżąco informuje, że skanowany przedmiot powinien znajdować się w innym miejscu niż jest obecnie. Ten tryb jest niezwykle pomocny, kiedy masz do przeprowadzenia bardzo złożonej inwentaryzacji.

Jak wybrać odpowiedni tryb inwentaryzacji?

Od czego zależy wybór trybu inwentaryzacji? Najczęściej od naszych potrzeb i wiedzy na temat majątku firmowego.

Inwentaryzacja z podpowiedzią to tryb dla osób które nie wiedzą nic o majątku firmy.

Inwentaryzacja z informacją o innej lokalizacji jest dla osób które brały udział w procesie wprowadzania elektronicznej ewidencji i chcą wiedzieć tylko o innej lokalizacji
Natomiast tryb bez podpowiedzi to standardowy starodawny typ spisem z natury.

Zobacz, jak tryby inwentaryzacji wyglądają w praktyce​

Zobacz 5 najczęściej zadawanych pytań o inwentaryzację

Inwentaryzacja nie musi być żmudna, ani uciążliwa. Wystarczy wiedzieć jak ją przeprowadzić i jaką wykorzystać technologię. Zobacz cykl naszych porad.

Przeczytaj także:

Zaczekaj!

Zanim opuścisz naszą stronę, pobierz bezpłatne demo programu Szybka Inwentaryzacja.

Przetestuj go w swojej organizacji.