Drukarki kodów kreskowych do zadruku etykiet inwentaryzacyjnych

Jeżeli chcesz trwale oznakować swój majątek kodem kreskowym, to potrzebujesz odpowiednio dobranej drukarki. Mogłoby się wydawać, że wybór drukarki nie niesie ze sobą większych konsekwencji. Praktyka pokazuje jednak coś innego.

Etykiety wydrukowane na drukarce biurowej laserowej lub atramentowej są nietrwałe, czasami wystarczy jedno mycie by druk stał się rozmazany lub kompletnie nieczytelny. Kolejną pułapką czyhającą na niedoświadczonych klientów kupujących tego typu urządzenia są drukarki termiczne, których jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia. Kilkaset złotych pozornych oszczędności szybko obraca się przeciwko kupującemu, który musi szukać nowej drukarki o lepszym standardzie wydruku.

Jaka drukarka do etykiet inwentaryzacyjnych?

Jeżeli Twoim celem jest trwały i wyraźny zadruk etykiet inwentaryzacyjnych, to najlepszym rozwiązaniem są drukarki termotransferowe. W drukarce termotransferowej oprócz rolki etykiet samoprzylepnych umieszcza się także rolkę czarnej kalki barwiącej. Jest ona wtapiana w etykietę tworząc trwały napis.

Nasze doświadczenie zdobyte w trakcie kilkuset wdrożeń programu Szybka Inwentaryzacja pozwala nam rekomendować drukarkę Citizen Cl-S621. Model ten drukuje czytelnie i trwale. Jest bezawaryjny i łatwy w obsłudze. Drukarkę wysyłamy już skonfigurowaną i przygotowaną do pracy. Dzięki niej uzyskasz wytrzymałe etykiety inwentaryzacyjne do oznakowania swojego majątku, które będą czytelny przez cały okres jego użytkowania.

Drukarka kodów kreskowych Citizen CL–S621

Citizen CL-S621 posiada bardzo prosty w obsłudze i wytrzymały metalowy mechanizm drukujący. Wymiana materiałów eksploatacyjnych jest szybka i przyjazna użytkownikowi.

Przesuwny czujnik etykiety, można z łatwościa ustawić dopasowując go do rozmiaru etykiet samoprzylepnych. Mechanizm drukujący zapobiega marszczeniu się kalki, a to częsty problem w wielu innych modelach.  Mechanizm niweluje zagięcia i nierówności podczas jej zakładania.

drukarka kodów kreskowych citizen-cls6211

Drukarkę termotransferową Citizen CL–S621 cechują:

  • Duże możliwości podłączenia – dostępne interfejsy: szeregowy, równoległy, USB,
  • Wysoka rozdzielczość zadruku: 200 dpi,
  • Łatwa wymiana materiałów eksploatacyjnych,
  • Wytrzymała, solidna konstrukcja,
  • Potwierdzona w praktyce bezawaryjność,
  • Termiczny/termo-transferowy zadruk.

Drukarka RFID Zebra ZD621R

Do inwentaryzacji z użyciem etykiet RFID najlepszym wyborem będzie drukarka Zebra ZD621R, która w momencie drukowania programuje jednocześnie chipy RFID umieszczone w etykietach. Dzięki temu etykiet nie trzeba programować osobnym czytnikiem, a cała inwentaryzacja przebiega jeszcze szybciej.

drukarka do inwentaryzacji rfid

Najważniejsze właściwości drukarki Zebra ZD621R:

  • Druk termiczny i termotransferowy;
  • Duży kolorowy ekran dotykowy ułatwiające obsługę urządzenia;
  • Możliwość podłączenia drukarki kablem USB lub poprzez sieć (Bluetooth, Wi-Fi);
  • Drukowanie kodów 1D i 2D (np. QR Code, Data Matrix);
  • Kodowanie RFID w standardzie UHF EPC Gen 2;
  • Zasilanie prądem i baterią, dzięki czemu może służyć jako drukarka przenośna.

Potrzebujesz pomocy w wyborze drukarki do inwentaryzacji?

Skontaktuj się z nami. Przeanalizujemy Twoje potrzeby i pomożemy Ci wybrać sprzęt dopasowany do specjalnie do nich.

Zaczekaj!

Zanim opuścisz naszą stronę, pobierz bezpłatne demo programu Szybka Inwentaryzacja.

Przetestuj go w swojej organizacji.