Inwentaryzacja środków trwałych, to proces zaczynający się od oznaczenia majątku np. kodem kreskowym, aż do uzyskania gotowego spisu z natury i arkuszy różnic inwentaryzacyjnych.

Zacznij od oznaczenia całego swojego majątku prawidłowo dobranymi etykietami inwentaryzacyjnymi.

Na pewno nie chcesz co roku tracić czas na powtarzanie tych samych czynności znakowania, więc musisz wybrać odpowiednie i sprawdzone w praktyce etykiety samoprzylepne i właściwą drukarkę kodów kreskowych.

Jak dobrać trwałe etykiety inwentaryzacyjne?

Etykiety muszą być bardzo trwałe, odporne na promienie słoneczne i środki czyszczące. Specjalny tusz drukujący powinien głęboko wniknąć w materiał i pozostać czytelny przez długie lata.

Jeżeli źle je dobierzesz, to albo wyblakną szybko na słońcu albo sprzątaczka zmyje je podczas kolejnych porządków. Zapomnij o etykietach papierowych oraz swojej laserowej drukarce.

Nasze doświadczenia doboru etykiet i sposobu zadruku spisaliśmy w specjalnym poradniku, który możesz bezpłatnie pobrać wraz z wersją demonstracyjną programu.

Zdjęcie przedstawia znany widok oznaczenia wyposażenia biura za pomocą etykiet z kodem kreskowym.

Inwentaryzacja kodem kreskowym środków trwałych i wyposażenia

Etykiety inwentaryzacyjne mogą mieć różne rozmiary, dobrane w zależności od wielkości oznaczanego wyposażenia.  Pamiętaj, że mniejszą etykietę łatwiej nakleić, ale potem trudniej ją odszukać i namierzyć kod kreskowy skanerem.

etykiety inwentaryzacyjne z kodem kreskowym

Jeżeli Twój majątek narażony jest na ciężkie warunki eksploatacji, np. w zakładzie przemysłowym, zabezpiecz dodatkowo swoje etykiety naklejając na nie specjalne, przeźroczyste etykiety zabezpieczające.

Ochronią one kod kreskowy i spowodują znaczne podniesienie trwałości i wytrzymałości na zadrapanie i ścieranie.

Skaner kodów kreskowych oraz etykiety inwentaryzacyjne, cena etykiet

Jaka drukarka etykiet inwentaryzacyjnych zapewni największą trwałość zadruku?

Drukarka termo-transferowa zapewni Twoim etykietom odpowiedniej jakości i trwałości zadruk, wtapiając czarny barwnik zawarty w żywicznej kalce barwiącej w foliowe podłoże etykiety. Tak zadrukowana etykieta inwentaryzacyjna przetrwa dziesiątki lat, a tusz pozostanie doskonale czytelny.

Do wydruku etykiet inwentaryzacyjnych rekomendujemy sprawdzoną w setkach instalacji drukarkę kodów kreskowych Citizen CL-S621. Posiada ona w całości trwałą, metalową mechanikę. Stanowi optymalny, wytrzymały zakup na całe lata.

Kalka barwiąca żywiczna do drukarek kodów kreskowych Citizen

Mobilny inwentaryzator i inwentaryzacja kodem kreskowym

Inwentaryzacja bezprzewodowym czytnikiem kodów kreskowych

Sama inwentaryzacja (spis z natury) sprowadza się w najprostszym przypadku do skanowania etykiet z kodem kreskowym za pomocą laptopa z podłączonym bezprzewodowym skanerem kodów kreskowych. Jest to rozwiązanie najtańsze, ale mające wiele plusów:

 • łatwo dopisać nowe pozycje inwentarzowe znalezione podczas spisu z natury
 • podgląd i możliwość aktualizacji kartotek inwentarzowych
 • sprawdzenie poprzedniej lokalizacji i osoby odpowiedzialnej
 • dodrukowanie brakującej etykiety inwentaryzacyjnej

Odczyt kodu kreskowego za pomocą skanera kodów kreskowych

Inwentaryzacja czytnikiem mobilnym kodów kreskowych

Inwentaryzator – terminal mobilny – to przenośny komputerek wyposażony w skaner kodów kreskowych.

To niewiele droższe od skanera urządzenie, gwarantuje ogromną oszczędność cennego czasu i wygodę pracy.  W efekcie będzie najbardziej opłacalnym zakupem do spisu z natury na długie lata.

inwentaryzacja kodem kreskowym

Inwentaryzator, czyli inaczej kolektor danych, wraz z przygotowanym przez firmę PWSK specjalnym oprogramowaniem Mobilny Magazynier PWSK skutecznie przeprowadzi inwentaryzację kodem kreskowym, rejestrując w zależności od Twoich potrzeb:

 • Skanowany środek trwały, wyposażenie lub towar handlowy
 • Miejsce jego użytkowania
 • Użytkownika lub osobę odpowiedzialną

Wyniki inwentaryzacji kodem kreskowym przesłane zostaną do zainstalowanego na komputerze programu Szybka Inwentaryzacja.

On pokaże przejrzyste raporty:

 • wydruk różnic inwentaryzacyjnych
 • wydruk stanów po inwentaryzacji
 • zestawienie osób odpowiedzialnych
 • zestawienie aktualnych lokalizacji środków trwałych

Bez problemu będziesz mógł je także zapisać do arkusza Excel lub do pliku tekstowego CSV, a  następne przenieść do swojego programu księgowego lub ERP.

Przetestuj demo programu lub umów się na pokaz zdalny.  Nasi specjaliści doradzą jak sprawnie zrobić inwentaryzację!

Nestle Polska S.A. – opinia:

“W efekcie projektu, zewidencjonowano ponad 4 tys. środków trwałych. Do sprawnego przeprowadzenia przedsięwzięcia wykorzystano technologię RFID, co znacznie przyśpieszyło i uprościło całą procedurę. Współpracę z firmą PWSK uznajemy za wzorcową. Projekt został zrealizowany w umówionym terminie, zgodnie z wcześniej ustalonymi założeniami.” – Specjalista Marcin Antoniuk

Referencje - Nestle dla Szybkiej Inwentaryzacji PWSK