Kolektory danych do inwentaryzacji – Terminal inwentaryzacyjny

Kolektor danych to najwygodniejszy sposób na przeprowadzenie spisu z natury.

Kolektor danych to poręczne urządzenie mobilne, dzięki któremu skrócisz czas potrzebny na przeprowadzenie spisu z natury i zgromadzisz wszystkie dane w jednym miejscu. Następnie za jednym razem wprowadzisz zgromadzone dane do programu celem ich prawidłowego rozliczenia.

Kolektor danych wyposażony w czytnik kodów kreskowych lub chipów RFID, ułatwia pracę szczególnie tam, gdzie ważna jest mobilność, wygoda pracy i oszczędność czasu. Jest znacznie skuteczniejszy w działaniu niż zwykły smartfon, ponieważ bez problemu odczytuje nawet lekko uszkodzone czy wyblakłe etykiety.

Jak wybrać kolektor danych do inwentaryzacji?

Wybierając kolektor danych do inwentaryzacji zwróć uwagę na jego generację i możliwości. Urządzenia starszego typu, pracujące jeszcze na systemie Windows CE, a oferowane bardzo często jako „tanie zestawy do inwentaryzacji” nie przystają do dzisiejszych standardów i bywają bardzo zawodne.

Przestarzałe kolektory danych mają często mały, nieczytelny ekran i stosunkowo niewygodne przyciski, gdyż nie są wyposażone w ekrany dotykowe. Wprowadzanie na nich danych jest uciążliwe, a brak systemu Android (lub jego bardzo stara wersja) może powodować problemy z integracją i wymianą danych. Nie są to urządzenia, które można uznać za przyszłościową inwestycję w sprzęt do inwentaryzacji.

Jaki kolektor danych do inwentaryzacji?

A zatem jaki kolektor danych do inwentaryzacji wybrać? Taki, który cechuje się najważniejszymi zaletami z punktu widzenia użytkownika, czyli:

 • jest bardzo prosty w obsłudze i wprowadzaniu danych,
 • zapewnia sprawną pracę, bez przerw i problemów z wymianą danych,
 • posiada duży i czytelny ekran oraz
 • odznacza się długim czasem pracy na baterii.

Poniżej znajdziesz przetestowane kolektory danych, najlepiej sprawdzające się u naszych klientów podczas inwentaryzacji. Każdy z nich charakteryzuje się dużą prędkością i dokładnością odczytu kodów kreskowych jak i znaczników RFID. Wszystko po to, aby Twoja inwentaryzacja przebiegała szybko i bez problemów.

Kolektor danych ze skanerem kodów kreskowych

Kolektor danych Newland MT90

Kolektor danych ze skanerem kodów kreskowych wyróżnia się płynną pracą, szybkim odczytem i pojemną baterią, która zapewnia cały dzień nieprzerwanej pracy.

Pracuje na systemie Android i doskonale współpracuje z programem do inwnetaryzacji.

kolektor danych ze skanerem kodów kreskowych

Kolektor danych ze skanerem kodów jest polecany wszystkim firmom, które chcą zautomatyzować i przyspieszyć inwentaryzację wykorzystującą tradycyjne metody znakowania (etykiety, kody kreskowe).

Newland MT90 sprawdzi się podczas pracy w magazynie, przy inwentaryzacji towarów oraz aktywów i posiadanego majątku. Obsługa Wi-Fi i transmisja danych LTE zapewni wygodną wymianę danych między urządzeniem a systemem. Bez kabli i ograniczeń.

Zalety kolektora Newland MT90

 • Duży, 5-calowy wyświetlacz zapewniający wysoką czytelność danych
 • Pojemna bateria, dzięki której z terminalem można pracować bez przerwy cały dzień (po wcześniejszym naładowaniu)
 • Norma szczelności IP65 gwarantująca odporność na kurz, pyły i wodę
 • Specjalna powłoka chroniąca przed upadkami z wysokości do 1,5m
 • Transmisja danych we wszystkich popularnych standardach (LTE, 3G, Bluetooth, Wi-Fi) ułatwia pracę z programem do inwentaryzacji

Kolektor danych do odczytu znaczników RFID i kodów kreskowych

Kolektor danych RFID UHF 1D

Inwentaryzacja falami radiowymi RFID staje się jeszcze łatwiejsza i znacznie szybsza.
Zaoszczędzisz nawet 90% czasu potrzebnego do tej pory i mnóastwo energii.

Kolektor danych RFID UHF 1D wyposażony jest w wysokiej jakości czytnik kodów kreskowych i czytnik radiowych znaczników zbliżeniowych dalekiego zasięgu – RFID UHF.

Mobilny kolektor danych do inwentaryzacji

Inwentaryzacja jest znacznie szybsza dzięki temu, że odczyt znaczników radiowych może się odbywać z odległości nawet do kilku metrów. Kolektor danych wyposażony jest w duży i czytelny wyświetlacz dotykowy, wzmocnioną obudowę oraz pojemną baterię.

Dodatkowym atut to możliwość pracy bezprzewodowej poprzez Wi-Fi lub GSM. Wdrożony w wielu firmach, został praktycznie sprawdzony podczas inwentaryzacji biur, urzędów, hoteli, placów budowy i zakładów przemysłowych. Doskonale współpracuje z programem Mobilny Inwentaryzator oraz oprogramowaniem do inwentaryzacji – Szybka Inwentaryzacja.

Zalety kolektora RFID UHF 1D

 • Odporny na różne warunki otoczenia – norma szczelności IP65
 • Duży, czytelny ekran
 • Czytelna, podświetlana klawiatura alfanumeryczna
 • Pojemna pomięć pozwoli na spis dziesiątek tysięcy pozycji
 • Odczyt znaczników RFID UHF z odległości nawet do kilku metrów
 • Odczyt kodów kreskowych
 • Wydajna bateria 4700mAh
 • Oparty o światowy standardowy moduł IMPINJ R2000

Kolektor danych ze skanerem kodów kreskowych

Zebra TC20

Nowoczesny, kompaktowy kolektor danych, zapewni wygodną codzienną pracę zarówno przy inwentaryzacji środków trwałych, wyposażenia jak i towarów handlowych.

Kolektory danych Zebra TC20 znajdują zastosowanie w biurze, magazynie, hurtowni, sklepie, a nawet w lżejszych warunkach przemysłowych.

Ergonomię pracy zapewnia zgrabna obudowa, funkcyjna klawiatura oraz kolorowy wyświetlacz dotykowy. Dzięki temu możesz go zabrać wszędzie ze sobą i zrobić spis inwentarza poszczególnych pomieszczeń.

Kolektor danych z oprogramowaniem Mobilny Inwentaryzator

Zalety kolektora Zebra TC20

 • Duży, czytelny ekran dotykowy
 • Szybki skaner kodów kreskowych
 • Podświetlana klawiatura

Przenieś inwentaryzację na wyższy poziom

Zapytaj o możliwość wykorzystania kolektorów w Twojej firmie i przetestuj za darmo program Szybka Inwentaryzacja®.

Zaczekaj!

Zanim opuścisz naszą stronę, pobierz bezpłatne demo programu Szybka Inwentaryzacja.

Przetestuj go w swojej organizacji.