Program do inwentaryzacji RFID – szybki i dokładny

Przeprowadź inwentaryzację majątku szybciej, niż kodem kreskowym

Inwentaryzacja RFID i znakowane środków trwałych chipami radiowymi gwarantują dwie znaczące przewagi nad innymi metodami stosowanymi w inwentaryzacji:

  1. Jednorazowe i bardzo trwałe oznaczenie majątku na długie lata.
  2. Szybki odczyt nawet wielu przedmiotów jednocześnie bez konieczności namierzenia położenia znacznika.

Jeśli na sam dźwięk słowa „inwentaryzacja” wyobrażasz sobie kilka tygodni niewdzięcznej, mrówczej pracy, to pewnie nie wiesz jeszcze, że istnieją narzędzia takie jak program Szybka Inwentaryzacja, które znacznie ułatwią Ci to zadanie. Wdrażając właściwą technologię oszczędzisz nawet do 90% czasu, którego musiałeś dotąd przeznaczać na żmudne działania. Jak to zrobić?

Inwentaryzacja chipami RFID – prosta droga do zaoszczędzenia czasu i pieniędzy

Technologia zbliżeniowa bazuje na falach radiowych. Polega na oznaczeniu przedmiotów za pomocą specjalistycznych etykiet lub chipów. Przymocowuje się je zazwyczaj za pomocą warstwy samoprzylepnej lub nitów. Etykietę najlepiej ukryć w miejscach nienarażonych na zniszczenie. Można ją ukryć nawet we wnętrzu znakowanego przedmiotu, o ile nie jest on wykonany w całości z metalu.

Inwentaryzacja majątku chipami RFID i kolektorem danych RFID

Inwentaryzacja zbliżeniowa przenośnym czytnikiem RFID. Zasięg odczytu wynosi od 5cm do 3m w zależności od potrzeb.

Trwałe oznaczenie majątku zapewnia wymierną oszczędność czasu. Odpada konieczność uzupełniania zniszczonego lub utraconego znacznika jak to ma miejsce w przypadku kodu kreskowego. Ponowny wydruk i przyklejanie tradycyjnych etykiet niepotrzebnie przedłuża każdy okresowy spis z natury.

Szybka Inwentaryzacja® RFID – czy chcesz unowocześnić inwentaryzację w swoim przedsiębiorstwie?

W przeciwieństwie do kodu kreskowego, znacznik RFID (etykieta, tag RFID, chip) nie musi być widoczny dla urządzenia odczytującego takiego jak czytnik RFID lub kolektor danych. Nie musisz wchodzić pod stół, aby odczytać kod ze swojego komputera.

Dzięki falom radiowym, odczyt znacznika odbywa się ze znacznie większej odległości niż odczyt kodu kreskowego (nawet z kilku metrów), a co najważniejsze – jesteśmy w stanie odnaleźć (zlokalizować) i zinwentaryzować przedmioty schowane np. w szafie bądź stojące wysoko na półkach.

Z wykorzystaniem oprogramowania Szybka Inwentaryzacja RFID cały proces przebiega nawet 10 razy szybciej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod. Zbliżeniowa natura tej technologi pozwala na jednoczesny odczyt do 50 znaczników.

Inwentaryzacja RFID majątku firmy wyposażenia i środków trwałych

Bez problemu sięgniesz do przedmiotów zamontowanych pod sufitem, takich jak klimatyzatory, czy projektory multimedialne.

etykieta inwentaryzacyjna rfid uhf

Przykładowa samoprzylepna etykieta RFID z zakodowanym numerem inwentarzowym nadrukowanym wraz z  kodem kreskowym.

etykieta inwentaryzacyjna RFID UHF, znakowanie mebli i środków trwałych
Przykład mebla biurowego oznaczonego etykietą RFID  z zakodowanym numerem inwentarzowym.

Etykieta RFID do inwentaryzacji majątku i środków trwałych

Popularna etykieta inwentaryzacyjna RFID UHF – Miniweb.

Spis z natury środków trwałych wykonasz wykorzystując inwentaryzator wyposażony w czytnik tagów RFID UHF  oraz oprogramowanie Mobilny Magazynier. Stanowi on uzupełnienie zestawu oprogramowania do inwentaryzacji.

Przykładowa inwentaryzacja sprzętu IT (komputerów, drukarek) oznaczonych tagami (etykietami) RFID:

Różnicę w szybkości skanowania przedmiotów oznaczonych kodem kreskowym i znacznikami RFID doskonale ilustruje poniższe nagranie:

Skontaktuj się z nami – razem dobierzemy najlepszą dla Ciebie metodę inwentaryzacji

Zapoznaj się też z bezpłatną wersją demo programu Szybka Inwentaryzacja®

Nestle Polska S.A. – opinia:

“W efekcie projektu, zewidencjonowano ponad 4 tys. środków trwałych. Do sprawnego przeprowadzenia przedsięwzięcia wykorzystano technologię RFID, co znacznie przyśpieszyło i uprościło całą procedurę. Współpracę z firmą PWSK uznajemy za wzorcową. Projekt został zrealizowany w umówionym terminie, zgodnie z wcześniej ustalonymi założeniami.” – Specjalista Marcin Antoniuk

Referencje - Nestle dla Szybkiej Inwentaryzacji PWSK   Inwentaryzacja RFID majątku firmy

Od szybkiej inwentaryzacji dzielą Cię tylko 3 minuty

Pobierz demo programu Szybka Inwentaryzacja i odbierz mini kurs wideo

  • Jak uniknąć błędnego wyboru etykiet?
  • Jaki dobrać zestaw do inwentaryzacji?
  • Jak rozliczyć inwentaryzację?
  • Co lepsze – kod kreskowy czy RFID?