Dokument OT – czym jest i jakie masz z niego korzyści?

Co to jest dokument OT?

Dokument OT to jest przekazanie środka trwałego do użytkowania. Co to oznacza w praktyce i kiedy to wykonujemy?

Zawsze, gdy jesteś w sytuacji kiedy wydajesz użytkownikowi po raz pierwszy środek trwały, na przykład zestaw komputerowy. Zatem dokument OT wykonujemy, kiedy przekazujemy drogi sprzęt dla swojego pracownika, dlatego najczęściej używany jest przez osoby zajmujące się księgowością.

Podsumowując dokument przekazania środka trwałego do użytkowania zwany jest dokumentem OT i generuje się dla wybranego, przekazanego środka trwałego

Jakie są niezbędne wytyczne do wystawienia dokumentu OT w programie?

Aby wygenerować dokument OT niezbędne jest przypisanie go do konkretnego pracownika z listy, bez tego nie można będzie przypisać sprzętu i wystawić odpowiednich dokumentów. Podstawową informacją, jaką dostarcza dokument OT są dane o pracowniku i sprzęcie, który jest w jego posiadaniu.

Kolejną ważną kwestią jest wybór kartoteki w programie – musi być to kartoteka unikatowa ponieważ dla kartoteki ilościowej nie można wydrukować dokumentu OT.

Niezbędnym elementem jest również sam sprzęt (wartość powyżej 5 tys. złotych) – musi być to konkretny model np. komputera tak, abyś dokładnie wiedział, co zostało wypożyczone.

Podsumowując, warunki wytworzenia dokumentu OT w naszym systemie to przede wszystkim: kartoteka unikatowa, przypisana osoba odpowiedzialna i wygenerowanie tego dokumentu.

Co zyskujesz z dokumentem OT?

Największą zaletą dokumentu OT, który możesz wygenerować w naszym programie jest jego długa żywotność. Raz wygenerowany Dokument OT z pojedynczym, nadanym numerem pozostanie w programie już zawsze. Co ważne, każdego roku będzie nadawana kolejna numeracja.

Program wyręcza Cię w generowaniu dokumentów OT co roku, a ponadto sam porządkuje i nadaje numerację. To bardzo duża oszczędność czasu dla osób zajmujących się księgowością. W praktyce poświęca się zbyt wiele czasu na drobne czynności i poprawki, które sumarycznie zapełniają tygodnie pracy. W programie maksymalnie ułatwiliśmy generowanie dokumentów OT.

Chcesz wiedzieć więcej o dokumencie OT? Masz do nas pytania o inwentaryzację?

Przeczytaj także:

Zaczekaj!

Zanim opuścisz naszą stronę, pobierz bezpłatne demo programu Szybka Inwentaryzacja.

Przetestuj go w swojej organizacji.