Inwentaryzacja muzealiów RFID – rewolucyjne rozwiązanie w instytucjach kultury

Opieka nad wieloma cennymi eksponatami, ich ewidencja, częsta zmiana wystaw, organizacja różnych spotkań i imprez kulturalnych, wypożyczenia – to codzienne funkcjonowanie muzeów, które tak bardzo lubimy odwiedzać.

Inwentaryzacja muzealiów RFID – ewidencja zbiorów muzealnych

System Szybka Inwentaryzacja doskonale wpisuje się w potrzeby muzeów i innych obiektów kultury. Zastosowanie technologii radiowej RFID w 90% skraca czas potrzebny na spisanie mienia oraz zarządzanie nim!! Dzięki możliwości wykorzystania różnych tagów (chipów przyklejanych na eksponaty) chroni eksponaty, dając jednocześnie gwarancję, że znacznik jest dobrze ulokowany. Jak to wygląda w praktyce?

Każdy eksponat oznakowany jest etykietą z unikalnym znacznikiem RFID, którego format dopasowano do typu obiektu. W zależności od materiału z którego wykonany jest eksponat: drewno, kamień, metal, wybiera się odpowiedni rodzaj znacznika. Ma to duże znaczenie, ponieważ znakowanie odpowiednim chipem zwiększa skuteczność technologii RFID Wbrew pozorom, znakowaniu podlegać może w zasadzie każdy przedmiot, nawet najdrobniejszy czy też o nietypowej powierzchni. W takiej sytuacji – etykietę dokleja się na opakowanie czy inny dowolny przedmiot związany z eksponatem.

Ewidencja eksponatów w muzeum

Automatyzacja raportowania na zakończenie pracy

Program do inwentaryzacji muzealiów ma jeszcze tę zaletę, że umożliwia otrzymanie wydruków arkuszy spisowych i zestawień różnic inwentaryzacyjnych. Tak więc – otrzymujemy automatycznie wygenerowany raport o stanie majątku, który nie wymaga dodatkowego zaangażowania czasowego pracowników. Generowane raporty to dodatkowa kontrola nad zasobami i stały porządek w dokumentach.

Inwentaryzacja muzealiów – wymagany sprzęt

Sprawne działanie systemu do inwentaryzacji muzealiów zapewniają zintegrowane ze sobą urządzenia: terminal mobilny i właściwa drukarka do druku etykiet (wydruk drukarki uzależniony jest od rodzaju etykiet na które jest zapotrzebowanie w muzeum)

Nowoczesne terminale z ekranem dotykowym i klawiaturą pozwalają na interakcję z użytkownikiem, a aplikacja mobilna umożliwia jednoznaczną identyfikację zbiorów oraz realizację operacji niezależnie od miejsca, w którym znajduje się pracownik.

Chcesz się dowiedzieć więcej o Szybkiej Inwentaryzacji w muzeum?

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Skontaktuj się z nami lub pobierz wersję demonstracyjną programu.

Przeczytaj także:

Zaczekaj!

Zanim opuścisz naszą stronę, pobierz bezpłatne demo programu Szybka Inwentaryzacja.

Przetestuj go w swojej organizacji.